Köök ja vannituba – need kaks rahaneelajat

Teen kõigepealt algust köögiteemaga. Käisime pealinnas, plaanis oli kolme salongi külastada, aga kuna meil oli vaja ka keraamilisi plaate valida, siis viimasesse lihtsalt ei jõudnud. Tegelikult ei jaksanud ka – ise olime kutud, Poisike väsinud ja virilas meeleolus. Külastasime konsultatsiooniks Arensit ja Tiger Woodi. Tiger Wood jättis meeldivama mulje – tundus, et inimesed on valmis suhtlema ka meiesuguste asjatundmatutega. Lõplikud pakkumised tulid päris sarnaselt sinna 4000.- kanti. Summa sisse ei kuulu köögitehnika (külmik, ahi, pliit, nõudepesumasin, õhupuhasti). Jep, päris jõhker hind köögi eest. Kuna me eelmisesse koju valitud suvaka köögimööbliga rahule ei jäänud, siis oleme valmis sel korral rohkem investeerima, on see ju selline aastakümneid püsiv väljaminek. Paraku aga on majanduslik olukord hetkel selline, et peame köögi tellimise jaanuarikuusse lükkama. See omakorda tähendab muidugi ka, et tuleb kauem köögita hakkama saama. Aga mis teha, muud üle ei jää.

Tallinnas käigu suurim kordaminek oli muidugist keraamiliste plaatide leidmine. Nende hankimisega oli meil juba küllaltki kiire, sest uuel nädalal lubasid ehitusmehed vannitoaga tegelema tulla ja siis on juba jõulud ja aastalõpp ja. Praegu oleme veel enam-vähem selles graafikus, et vannituba võiks aasta lõppedes korras (plaaditud, wc-potiga, vanniga) olla. Aga keraamilisi plaate käisime valimas Hansas Plaadimaailmas. Kui varem olime arvestanud, et ruutmeetri pealt maksaksime max 20 eurot, siis läks veel paremini. Valik oli suur, hinnad head. 15 ruutmeetrit seinaplaati, 12 ruutmeetrit põrandaplaati pluss 2 ruutu tehnoruumi põrandaplaati läksid maksma 260 raha. Plaatimissegu saime kauba peale, mingi kampaania korras. Siin üleeile tellisin veel ühe paki põrandaplaati igaks juhuks juurde, seega 270.- oli lõppsumma. Ehk et jäime väga rahule. Meie valik oli muidugi äärmiselt igav 🙂 Ses mõttes, et põrandale tuleb 30×60 cm tumehall ja seina 20×50 valge, veidikene reljeefne plaat. Need põrandaplaadid on päriselus hulga ilusamad, mu arust, tekitasid sellise betoonpõranda mulje, mis mulle väga meeldib. Ma muidugist südamest loodan, et ehitusinimesed suudavad need suured põrandaplaadid korralikult maha panna ja kena kalde ka sättida. Pidi igatahes teostatav olema, öeldi.

Natuke oleme siin aga vannitoaga teelahkmel. Algselt plaanisime vannitoa seinad niiskuskindlamast (!) kipsist üles ehitada, hüdrotõkkega korralikult katta ja asi ants, korralik ventilatsioon tuleb ka. Eelmises kodus niimoodi ju tegime. Siis lugesin siin üht koduehitust kajastavat blogi ja jäi silma selline materjal nagu Tycroc. Mul võtab see kipsi ja hallituse teema nii kõhedaks, et hädasti oleks mingit paremat alternatiivi vaja. See Tycroc on muidugist ilge keemia, aga äkki siiski parem kui potentsiaalne hallitus?! Ühesõnaga me siin mõtleme. Ja juba pikemat aega. Osad vannitoa seinad on juba niiskuskindlaga kaetud, aga otse veega kokkupuutuvad veel paljad, just selleks puhuks, kui mõne muu variandi ikka kasutusele otsustame võtta.

Lõpetuseks pean ikka tõdema, et ehitus võtab rohkem aega kui arvatud ja paganama kõvasti rohkem raha kah! Muidugi ega me oma planeerimise poolest ka suurt hiilga, aga ikkagi. Seega katsume mõned olulised etapid (vannituba, küte) lõpule viia, korteri uuesti üle hinnata ning siis jälle pangamaja ust kraapima!

PS! Ma vist ei pea ütlemagi, kui väga me jõulude saabudes oma päris koju igatseme! Oh, kuidas tooks kuuse tuppa ja oh, kuidas pugiks mandariine!

Eks ma siis seni vaatan igatsevalt võõrastest akendest sisse, näiteks sellisest..

e58c672d3455e0409a2fef0384affa6a
pilt: http://www.christmas.snydle.com/christmas-window-decorations-ideas.html

6 kommentaari “Köök ja vannituba – need kaks rahaneelajat

   1. Ma tahan täispuidust uksi ja seega puidumeistrilt ja hind peaks alla 2 jääma ikkagi.. Aga kui tahaks mdf uksi nagu alguses plaanisime, siis ma tooks ikeast nagu ka eelmine kord, kuna väga hea kindel kvaliteet ja samuti jääks kokku alla 2000 🙂 mina sain kokku lüües 1500 kanti. Praegu on meil ikea köök mis läks maksma mingi 500? 700? ja kvaliteediga senini väga rahul. Toomine läheb u 100 lisaks (laevapiletid autole, endale ja benss) ning me tõime tavalise linnamaasturiga, kõik mahtus pagassi 😛 Ma väldiks samuti neid Eesti mööblipoodides müüdavaid odavaid “Poola kööke”..

    Meeldib

 1. Aa, ja kui te ökomeelt / plasti vastu pole,siis tyco on minumeelest ikka täiega parem kui niiskuskindlam kips 🙂 ja pidi olems meeeletult kergem paigaldada! Ma mõtlesin pikalt tyco peale, aga ikka ei suuda, see plastivastane on mul nagu tunne südames rohkem kui ratsionaalne..

  Meeldib

  1. Rakveres on tyco defka värk, aga wedi plaati leidsime, see on sama asi. Ja panimegi siis duši ja vanni ümbrusesse seda + nendesse kohtadesse, kust torud seina seest välja tulevad. Mul ikka tuli hirm päris naha vahele selle hallituse-asjaga

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s